İstanbul’dan İzmir’e taşınma hakkında her şey!

07.05.2022
175
İstanbul’dan İzmir’e taşınma hakkında her şey!

İzmir’de   yaşamanın maliyeti,  binlerce İstanbul  sakinini taşınmaya çekti. İş fırsatları, düşük vergiler ve ucuz arazi gibi diğer faktörler de rol oynamıştır. Sebep ne olursa olsun, insanlar İstanbul’dan İzmir’e taşınmanın maliyetini bilmek istiyor.

Yeni bir yere  taşınırken, dikkate alınması gereken birçok şey vardır. İyi bir nakliye şirketi kiralamak, uçuşlar, kamu hizmetleri ve taşınma maliyetleri sadece birkaçıdır. Bu makale, İstanbul’dan İzmir’e  taşınmanın maliyetini ve para tasarrufu sağlayan ipuçları ile dolu bir makaledir.

Bir nakliye şirketi ile anlaşmayı düşünüyorsanız, maliyet ve süreç hakkında doğrudan onlarla konuşmak her zaman en iyisidir. Birkaç faktör fiyatı etkileyebilir.

İstanbul’dan İzmir’e taşınmanın maliyeti

Hızlı cevap:  İstanbul’dan İzmir’e  taşınmanın ortalama maliyeti 8000 ila 12.000 TL arasındadır. Nakliye  boyutu en önemli maliyet faktörüdür. Ancak hizmet, yılın zamanı ve seçtiğiniz nakliyeci de maliyeti etkileyecektir. Taşıyıcınızla sanal veya görsel bir yol haritası ayarlamak her zaman en iyisidir.

Şehir dışı taşınma pahalıdır. Ancak maliyeti düşürmenin yolları var. Taşınma  halindeyken yaklaşık %10 tasarruf etmenin bir yolu  , kutularınızı kendi başınıza paketlemektir . Ancak, zamanı, emeği göz önünde bulundurmak önemlidir ve taahhütte bulunmadan önce kutularınızı toplayacaksınız.

Yılın zamanı da maliyeti önemli ölçüde etkileyebilir. Anlaşılır bir şekilde çoğu durumda taşınma tarihinizi kontrol edemezsiniz. Ancak mümkünse fiyatların çok daha ucuz olduğu kış aylarında taşınmayı deneyin.

Son olarak, bir nakliyeci ararken bazı temel araştırmalar yapın.  Lisanslı bilgileri, iş yıllarını ve şirket büyüklüğünü kontrol etmek için MehmetColakogluNakliyat.com  web sitesini ziyaret ederek başlayabilirsiniz.

 Bu adımı atlamayın. Araştırma yapmak, olumlu bir sonuç ile hareketli bir felaket arasında ayrım yapabilir.

İstanbul’dan İzmire yapılacak taşıma

Hızlı cevap:  Bir arabayı İstanbul’dan İzmir’e  taşımanın ortalama maliyeti 8000 ile  12.000  TL  arasındadır. Yıl, marka, model ve servis en önemli maliyet faktörüdür. Maliyetler hakkında seçtiğiniz nakliyeciyle konuşmak en iyisidir.

Araba göndermek kolay bir işlemdir. Çok fazla iş gerektirmez ve çoğu  nakliye şirketi  bunu sizin için ayarlayabilir. Ancak, arabanızın ev eşyalarınızla aynı kamyonda olmayacağını anlamak önemlidir. Ayrıca, sürücü onaylamadıkça aracı kutuları taşımak için kullanamazsınız.

İzmir’de  yaşamanın maliyeti vs.  

İstanbul’dan  İzmir’e taşınmanın maliyetini arıyorsanız, İzmir’de  yaşamanın maliyetini de bilmek isteyeceksiniz. İzmir’de  yaşamanın maliyeti İstanbul’unkinden  önemli ölçüde daha düşüktür. İpsos’a  göre  , İzmir’deki  medyan ev fiyatı yaklaşık 700.000TL , İstanbul’da  ev fiyatı ise 1070.000 TL  üzerinde. İzmir’de  yiyecek ve ulaşım maliyeti de daha ucuz. Genel olarak, İzmir’de  yaşamak İstanbul’da yaşamaktan  yaklaşık %25 daha ucuzdur.

İstanbul’un  pek çok yerinde, yüksek talep ve sınırlı mülk arzı nedeniyle konut maliyetleri inanılmaz derecede yüksektir. Bununla birlikte, İzmir’de  çok daha fazla kullanılabilir arazi var ve fiyatları düşük tutmaya yardımcı olan birçok yeni gelişme inşa ediliyor. Ek olarak, İzmir’de  nispeten ılıman iklim, sakinlerin evlerini ısıtmak ve soğutmak için daha soğuk kışlar veya daha sıcak yazlar olan diğer illerde  olduğu kadar fazla harcama yapmaları gerekmediği anlamına gelir.

Düşük konut maliyetleri, daha ucuz yiyecek ve ulaşım seçenekleri ve uygun hava koşulları dahil olmak üzere İzmir’de  diğer illere  göre daha düşük yaşam maliyetine birçok faktör katkıda bulunur. İzmir, uygun fiyatlı ve para biriktirmek için birçok fırsat sunan, yaşayacak bir yer arayanlar için mükemmel bir seçenektir.

Eyalet dışına taşınırken çeşitli masraflar

İstanbul’dan  İzmir’e taşınmanın maliyeti bir şeydir. Ancak, İl  dışına taşınırken dikkate alınması gereken ek masraflar vardır. İşte taşınırken dikkate alınması gereken 7 öğenin bir listesi.

1. Sürücü ehliyetleri, pasaportlar, kredi kartları, sigorta poliçeleri, vergi beyannameleri ve banka hesapları gibi tüm önemli belge ve hesaplarınızda adresinizi değiştirme ücretleri.

2. Seyahatiniz boyunca konaklama masrafları. İstanbul’dan  İzmir’e  taşınıyorsanız, muhtemelen bir gece kalmanız gerekecektir. Bu maliyetler hızla artabilir, bu nedenle bunları bütçenize dahil ettiğinizden emin olun.

3. Depolama ücretleri. Tüm eşyalarınızı hemen yeni evinize taşıyamıyorsanız, bir veya iki aylık (veya daha uzun) bir depolama birimi kiralamanız gerekebilir.

4. Araç tescil ve ehliyet ücretleri. Çoğu ilde , taşındıktan sonra belirli bir zaman dilimi içinde aracınızı kaydettirmeli ve yeni bir ehliyet almalısınız. Bu ücretler eyalete bağlı olarak değişebilir, bu nedenle ne olacağını önceden kontrol ettiğinizden emin olun.

5. Hizmet depozitoları ve bağlantı ücretleri. Yeni bir eve taşındığınızda, genellikle depozito ve bağlantı ücreti ödenmesini gerektiren yardımcı programlarınızı kurmanız gerekecektir.

6. Kablo/uydu TV ve internet kurulum ücretleri. Yeni evinizde kablolu veya uydu TV ve yüksek hızlı internet hizmeti almak istiyorsanız, muhtemelen kurulum ücreti ödemeniz gerekecektir.

7. Ev bakım ve onarım masrafları.

Bu maliyetlerin birçoğu temel sağduyu kalemleri gibi görünse de, hareketinizi planlarken bunları gözden kaçırmak kolaydır – özellikle de eyalet sınırları arasında ilk kez yer değiştiriyorsanız. İlk defa böyle bir gezi yapmıyor olsanız bile, bunların stokunu almak çok önemlidir.

Nakliye Şirketi

En İyi Taşıma Şirketleri

Genel ipuçları

Evden eve  Taşıma

Yerel Taşıma

Uzun Mesafe Naklyat

 Taşınmak

Paketleme İpuçları

Kaynaklar

Depolamak

Daha fazla bilgi için İnstagramdan bizi takip edin @kolaytasin

Teklif Formu
[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status