Şehirler arası Nakliyat

Anasayfa » Şehirler arası Nakliyat

Şehirler Arası Nakliyat

Şehirler arası nakliyat hizmetlerimize hoş geldiniz.

Yaşam devam ettiği müddetçe insanlar bir yerden başka bir yere taşınmaya devam edecek. Firmamız şehir dışı ve şehirler arası evden eve nakliyat hizmetlerini sunmaktadır. Bulunduğunuz şehirden alınan eşyalar ve ürünler yüksek güvenlik tedbirleri çerçevesinde hedefine ulaştırılmaktadır. İnsanlar için taşınma büyük bir yüktür. Eşyaların paketlenmesi, uygun boyutlardaki çelik kasalı araçlara yerleştirilmesi, araç içinde sabitlenmesi ve hasarsız olarak yerine ulaştırılmasındaki profesyonellik firmanın kalitesinin göstergesidir.

Eski yöntemlerle yapılan taşımalarda hasarlar ve zararlar fazla olurdu. Hasarların büyük kısmı eşyaların paketlenmesinden taşınmasına kadar olan bütün aşamalarda eski tekniklerin kullanılmasından kaynaklanırdı. Yeni gelişmeler takip edilerek uygulandığında sorunların büyük bir kısmı ortadan kalkmaktadır. Nakliyatın profesyonelce yapılabilmesi için kapsamlı bir plan yapılmalıdır. Yapılan kapsamlı planın aksamadan ve eksiksiz gerçekleştirilebilmesi için tecrübeli personele ihtiyaç vardır.

Sigortalı personeller, firmanın işlerine daha çok sahip çıkarlar. Personelin işe sahip çıkması taşınmanın kaliteli ve profesyonelce ilerlemesinde çok etkilidir. Nakliyat, bir ilden alınan eşyaların diğer ile götürülüp bırakılması değildir. Nakliyat, müşterinin değerli eşyalarını ve ürünlerini en ufak bir hasar ve zarar olmadan ulaşması gereken yere ulaştırmak ve en güzel şekilde teslim etmektir. Şehirler arası nakliye, şehir içinde yapılana göre daha uygun fiyatlıdır. Nakliyenin fiyatını belirlemede birçok unsur etkilidir. Şehirlerarası nakliyatta etkili olan en önemli unsur mesafedir. Kilometreler kat edildikçe aracın kullanacağı yakıtın artması fiyatın artmasında etkilidir.

Şehirler arası evden eve nakliyat Fiyatlarına Etki Eden Unsurlar

Mesafe, belirleyici rol oynar. Aracın kat edeceği mesafeyi düşünürken nakliyenin personelin kaç gününü alacağını da hesaplamak gerekir. Türkiye’nin bir ucundan diğerine giden personelin birkaç günlük iş zamanı kapatılmış olacağından maliyetin artması normaldir. Mesafe ve personelin zamanını alacak olan iş gücünün yanında fiyatlandırmayı etkileyen unsurlar şunlardır:

  • Taşınacak evin kaç odalı olduğu ve eşyaların çokluğu. 2+1 evin taşınması ile bir villanın nakliyesinin aynı fiyat olması adaletsizce olacaktır.
  • Taşınacak eşyaların paketle işini kimin yapacağı. Profesyonel firmalar taşınma için özel malzemeler kullanır. Kullanılan malzemeler özel olduğundan taşınma sırasında eşyalar zarar görmez. Malzemelerin kullanılıp eşyaların toparlanması işini kimin yapacağı maliyeti etkilemektedir. Müşteri kendi toplarsa fiyat düşer. Firmanın ekibi toplarsa artar. Bu konuda unutulmaması gereken konu; firmanın tecrübeli elemanları tarafından toparlanmanın daha kısa zamanda daha seri ve pratik olacağıdır. Müşterinin haftalar öncesinden başlayarak, yorularak yapacağı işi elemanlar çok kısa sürede yapacaktır. Yılların verdiği tecrübe ile eşyaları daha güzel ve sistemli yerleştirecekleri de kesindir.
  • Taşınma sırasında asansör kullanılıp kullanılmayacağı. Asansör kullanımı ek ücrete tabi olduğundan müşterinin tercihine bırakılır. Asansörün kullanılması fiyatı etkilediği gibi bir yerde mi yoksa iki yerde de mi kullanılacağı fiyatı değiştirir. Şehirler arası asansörlü nakliyat müşterinin daha karlı çıkmasını sağlayacak bir hizmettir. Asansör kullanılmadan merdivenlerden indirilen eşyalarda illaki hasarlar oluşmaktadır. Taşıyan bir insan olduğundan, yorulacak ve dinlenme ihtiyacı duyacaktır. Her indirip kaldırma ve dönmelerde çarpmalar olacaktır. Çarpmalar da eşyalarda istenmeyen arızalara neden olacaktır.

Nakliye hizmeti verecek olan firmaların taşıma yetki belgesinin olması şarttır. Taşıma yetki belgesini Ulaştırma Bakanlığı vermektedir. Firma tercihi yaparken Ulaştırma Bakanlığı’nın nakliye firmalarına verdiği TPE ve K3 belgelerinin olup olmadı araştırmalıdır. Yetki belgesini almak artık eskisine göre çok daha zor olduğundan bazı kişiler belge olmadan taşıma yapmaktadır. Belgesi olmayan bir firmadan alınan hizmette olası bir olumsuzluk neticesinde müşterinin hak iddia etmesi zor olacaktır. Araç bir şehirden diğer şehre giderken kaza geçirebilir. Eşyalar zarar görebilir hatta eşyalar tamamen hurdaya dönebilir. Bundan dolayı sigortalı hizmet veren firmalar tercih edilmelidir.

Nakliye Firması Tercih Ederken Dikkat Edilecekler

Firma tercihinde dikkate alınması gereken bir diğer mevzu da müşteri yorumlarıdır. Netteki müşteri yorumlarını okumak gerekir. Taşınmış olan kişiyle yüz yüze muhataplık söz konusu ise aldığı hizmeti değerlendirmesi talep edilmelidir. Firmanın kendi sitesinde müşteri yorumlarını bulabilirsiniz. Şayet sitede yorum yoksa arama motorları kullanılarak firma aratılıp şikayet ve beğeniler görülebilir. Nakliye firmalarına netten ulaşmanın 3 temel yolu vardır. Bunlar;

  1. Çok tavsiye edilmese de Google ads yani reklam siteleri
  2. Haritalar üzerinden direkt aramalı, Google yerel siteleri
  3. Arama motorundan web sitesi aramaları ki en çok tavsiye edilendir.

Şehirler arası nakliyenin ilk aşaması ekspertiz hizmetidir. Yapılacak olan taşınmanın programının belirlenmesi, eşyalara uygun araç boyutunun belirlenmesi, paketleme için gerekli olacak malzeme miktarı ve çeşidinin belirlenmesi, yeterli eleman sayısının belirlenmesi ekspertiz hizmeti ile gerçekleşir. Şartlar, detaylar konuşulup taşınma ücreti onaylandığında bütün konuşulanlar kağıda dökülerek sözleşme imzalanır. Belirlenen gün ve saatte çelik kasalı aracımız, personel ekibimiz şehirler arası asansörlü taşıma için verilen adreste hazır olur.

Paketlemeyi personel yapacaksa ilk iş eşyaların toplanması olur. Eşyaya uygun malzeme kullanılarak yapılan paketlemenin ardından eşyaların asansör yardımıyla aşağı indirilmesi vardır. İndirilen eşyalar, ilk giren en son çıkar mantığı ile araca yerleştirilir. Araç içindeki eşyalar uzun yol gideceğinden özel sistemler ve ekipman yardımıyla sabitlenir. Araç içinde sabitlemenin yapılması yolculuk sırasındaki sarsıntıdan etkilenmeme adına çok önemlidir. Önemli olan bir diğer mevzu da eşyaların yoğunluğuna uygun araçtır. Eşyaya göre büyük ve küçük araçlar hasar oluşmasına neden olur. Hazırlanan araç yola çıkarak hedeflenen şehre en uygun vakitte ulaşarak aynı hassasiyet ve sistemle yeni yerine çıkarılarak yerleştirilir.

DMCA.com Protection Status