Taşınma Öncesi Kırılabilir Eşyaları Paketlemek İçin 6 Taktik

01.10.2021
128
Taşınma Öncesi Kırılabilir Eşyaları Paketlemek İçin 6 Taktik
Taşınma Öncesi Kırılabilir Eşyaları Paketlemek İçin 6 Taktik

Taşınma Öncesi Kırılabilir Eşyaları Paketlemek İçin 6 Taktik; Taşınması gereken bir sürü şey düşünüldüğünde, taşınmak oldukça kapsamlı bir olaydır. Bazı eşyaların paketlenmesi ve kutulara konması kolaydır. Örneğin giysi gibi hassas olmayan eşyalar. Bazı temel eşyalarınız da özel dikkat gerektirmektedir. Bu taşınma süreci öncesinde size yardımcı olmak için, takip etmek isteyebileceğiniz bazı taktikler burada.

Koruyucu kapaklar kullanın

Kırılgan eşyalar, özellikle taşıma sırasında koymayı seçtiğiniz kapların içinde hareket ediyorsa, kolayca kırılma eğilimindedir. Neyse ki ekstra bir koruma katmanı eklemek için kullanabileceğiniz çeşitli sargılar var. Bunları evinizdeki eski gazeteler ve diğer eski kağıt malzemelerle sarabilirsiniz. Balonlu naylonlar da kullanım için mükemmeldir. Ancak bardakların içini doldurmak için çok daha fazla gazeteye ihtiyaç vardır. Ve kırılmalarını önlemek için farklı ağırlıktaki bardakları karıştırmamak önemlidir. Saplı bardakları sapsız bardakların yanına koymamaya dikkat edin. Kutularda boş alanlardan kaçınmak, kırılgan ürünlerinizin en iyi şekilde korunmasını sağlayacaktır. Ancak yine de bazı malzemeler kayma eğilimi gösterdiğinden eşyalarınızı bantla sabitlemeniz gerekir. İhtiyacınız kadar bant kullanın. Her neyse, bunu eşyaların kırılmaması, bükülmemesi veya hasar görmemesi için yapıyorsunuz. Malzemeleri hiç çekinmeden bolca kullanın.

Her zaman paketleme malzemelerini önceden hazırlayın

Taşınma Öncesi Kırılabilir Eşyaları Paketlemek İçin 6 Taktik Taşınma sırasında zaman düşmanınızsa, tıpkı bu şeyleri kutularken olduğu gibi bazı malzemelerinizin kaybolması gibi bir paketleme ikilemine yakalanmak istemezsiniz. Her zaman önceden hazırlanmak en iyisidir. Paketleme işleriniz için yararlı olacağını düşündüğünüz sargı, makas, kaliteli kutu, koli bandı ve diğer ekstraları yanınızda bulundurun. Zamanınızın büyük bir bölümünün kurtarılacağından emin olabilirsiniz!

Çok değerli eşyalarınızı ayırın ve kendiniz taşıyın

Vazolar ve antikalar gibi maddi ve manevi değeri yüksek olan eşyaları kazalardan korumak için kendiniz taşımalısınız. Yoksa bir kaza sizi hem maddi zarara uğratır hem de üzer.

Kırılgan eşyaları içeren kutuları etiketleyin

Keçe kaleminizin yardımıyla “Dikkat Kırılacak Eşya” ifadesini cesur, anlaşılır ve okunabilir boyutta yazın. Harika bir hatırlatma olacak!

Nakliyecilerinize de hatırlatın

Nakliyecilere hangi kutuların hassas ve kırılması kolay eşyalar olduğunu söylemek gerekir. Her ne kadar kutuların üzerinde kırılacak eşya yazsa da siz yine ara ara hatırlatın. İçeriği bilmelerine izin vermek, ne taşıyacakları konusunda daha dikkatli olmalarına da yardımcı olur. Çünkü nakliye firması çalışanları kutuları birbirlerine atma işlemini çok yapmaktadır. Sonuçta yaptıkları iş yorucu ve bu onlar için oldukça pratik bir işlem.

Kırılgan eşyalar ister pahalı olsun, isterse sadece duygusal değerleri olan şeyler olsun, yukarıdaki tavsiyeler hayat kurtarır.

Kutuların yerini kontrol edin

Son olarak, önce en ağır kutuların yüklendiğini ve en kırılganların her zaman en üstte olduğunu kontrol edin.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status