Taşınmak İsteyenlere 12 Önemli Tavsiye

30.09.2021
88
Taşınmak İsteyenlere 12 Önemli Tavsiye
Taşınmak İsteyenlere 12 Önemli Tavsiye Taşınmak İsteyenlere 12 Önemli Tavsiye
Taşınmak İsteyenlere 12 Önemli Tavsiye

Taşınmak İsteyenlere 12 Önemli Tavsiye sunuyoruz. Bu tavsiyeler sayesinde eviniz sorunsuz taşınmış olacak.
Taşınmak İsteyenlere Tavsiye ; Yeni bir yere taşınmak oldukça heyecan verici bir iştir ancak uygun yönetim ve organizasyon gerektirir. Ya tek başınıza ya da ailenizle birlikte taşınıyorsunuz, tüm ev eşyalarınızı ve temel ihtiyaçlarınızı yanınızda taşımanız gerekiyor. Yeni bir yere taşınmayı düşündüğümüzde, tüm eşyaları nasıl paketleyeceğimiz, insanın kafasını karıştıran büyük bir sorundur. Az çaba ve daha iyi planlama ile bu zahmetli görevin üstesinden gelebilirsiniz. Bunu kendi başına yapamayan biri, taşınmanızı özenle planlayacak önde gelen paketleyicilere ve nakliyecilere başvurmalıdır.

Planlamanıza Önceden Başlayın

Yeni eve taşınmak bir günlük bir iş değil, insanların en az birkaç haftasını alıyor. Tüm taşınma işlemlerinin sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi için en azından bir ay öncesinden taşınmanızı planlamanız tavsiye edilir. Her taşınma aktivitesi hakkında doğru planlama, hareket stresinizi büyük ölçüde azaltacaktır. Peki ne bekliyorsun? Taşınma planınıza başlayın…

Belgeleri Taşımak için Ayrı Bir Klasör Oluşturun

Yeni bir yere taşınmadan önce, yeni bir evin kira kağıtları, taşınma sözleşmeleri, yeni adres vb. tüm taşınma belgelerini ‘Taşıma Klasörü’ olarak etiketlenmiş ayrı bir klasörde tutmalısınız. Bu sayede, yeni yerinize taşınırken gerekli olan her türlü belgeyi ibraz edebileceksiniz.

Paketleme Sürecinizi İki Hafta Önce Başlatın

Tüm ev eşyalarını taşınmak için paketlemek, bir günde tamamlanabilecek basit bir iş değildir. Paketleme işleminize en az iki hafta önceden başlamak daha iyidir çünkü evinizde çok fazla eşyanız vardır ve bunları yeni bir yere taşımak zamanınızı alacaktır. Son dakika karmaşasından kaçınmak için eşyalarınızı kaliteli ambalaj kartonlarında paketlemeye başlayın.

Gereksiz Eşyalardan Kurtulun

Ev eşyalarınıza bağlı birçok duygu olduğunu anlıyoruz. Hepsini yeni yerinize götürüp tekrar boş yere saklamak bir işe yaramaz. Gözünüzü tüm eşyaların üzerinde gezdirmek ve yeni evinize götürmediğiniz istenmeyen eşyalar hakkında akıllıca bir karar vermek daha iyidir. Sonuçta nakliye maliyetinizi ve alanınızı azaltacaktır.

Ayrı Paketleme Listesi Hazırlayın

Artık evinizdeki gereksiz eşyalardan kurtuldunuz. Şimdi, artık ev eşyalarının sırası geliyor. Yanınıza alacağınız eşyaların bir listesini yapmalısınız. İyi hazırlanmış liste, paketleme ve yeniden düzenleme görevinizi düzenlemenize yardımcı olacaktır. Yeni yeriniz için düzeninizi oluştururken kafanız karışmaz.

Odalar İçin Akıllıca Paketleme Yapın

Eşyalarınızı tek bir yerde muhafaza edip ardından tek tek paketlemeniz çok zor olacaktır. İlk önce hangi öğeyi paketleyeceğiniz konusunda kafanız karışacak ve strese gireceksiniz. Yükleme ve boşaltma sırasında bir odanın partisinin ayrı tutulması için oda bazında paketlemeye başlamak daha iyidir.

Kolileri Etiketle

Taşınmak İsteyenlere Tavsiye; Sadece eşyaları koliye koyup koli bandı ile kapatmak yeterli bir iş değildir. Kolileriniz doğru şekilde etiketlenmemişse, yeni yerinizde öğelerin tanımlanmasında büyük bir kaosla karşı karşıya kalacaksınız. Her koliyi odaya göre uygun şekilde etiketlemeniz tavsiye edilir, böylece boşaltma sırasında kutuları sadece etiketlere göre yerleştirirsiniz. Eşyalarınızı etiketlemek için renkli etiketler, Sayısal Seriler ve eğlenceli çıkartmalar kullanabilirsiniz.

İpucu: Kamyona yükleme yaparken kutunun üstüne etiketi yapıştırmayın, üstüne yapıştırılan veya yazılan her şey otomatik olarak kapatılacaktır. Ambalaj kartonunun diğer taraflarına bir etiket koymak daha iyidir.

Taşıma Günü Temel İhtiyaçlarını Paketlemeyi Unutmayın

Taşınmak İsteyenlere 12 Önemli Tavsiye ; Paketleme aktivitenizi bitirmek üzereyken, önceden yapmanız gereken bir şey, tüm gerekli eşyaların bulunduğu ayrı bir bavul ve yeni evinizde hemen ertesi gün giyeceğiniz bir çift kıyafet hazırlamaktır. Çünkü seyahat etmekten yorulacaksınız ve tüm paketleme malzemelerini anında açma havasında olmayacaksınız. Ayrıca, küçük harcamalar için yanınızda bir miktar küçük para bulundurmayı unutmayın.

Çocuklar İçin Bir Oyuncak Karton Yapın

Çocuklar çocukluk arkadaşlarını, öğretmenlerini, en sevdikleri oyun yerlerini vb. kaybetmek zorunda kaldıkları için taşınmak üzücü olacaktır. Hareket boyunca kendilerini özel hissettirmek için ayrı bir karton hazırlamalısınız. ve tüm oyuncakları ve oyunları içine koyun. Daha sonra renkli kağıtlarla kaplayabilir ve oyuncak kutularını diğer kartonlardan ayırt etmek için çocuklarınızdan en sevdikleri çıkartmaları yapıştırmalarını isteyebilirsiniz.

Arkadaşlar ve Akrabalarla Rahatlayın

Yeni komşularla bilinmeyen bir yere taşınıyorsunuz. Eski arkadaşlarınıza ve akrabalarınıza veda etmeniz çok kritik. Aileniz ve arkadaşlarınızla yeni evinizdeki ilk günlerinizde size yardımcı olacak son anılarını sizinle birlikte saklamak için küçük bir buluşma ayarlayabilirsiniz. Ayrıca arkadaşlarla vakit geçirmek de hareketli stresinizi azaltacak ve aynı coşkuyla yeniden enerjik hissedeceksiniz.

Yeni Yerinizi Arama Motorunda Keşfedin

Ayrıca yeni varış noktanızda ihtiyaç duyacağınız yerleri aramalısınız. Sonuçta orada ikamet edecek ve alışveriş gibi ihtiyaçlarınızı orada karşılayacaksınız.

Yardımcı Hizmetler Bağlantısının Kesilmesi İçin Başvurun

Üzüleceksin ama doğru, artık eski yerini terk etmelisin. Evinizden ayrılmadan önce elektrik, su, telefon, doğalgaz ve diğer hizmetlerinin kesilmesi için başvurmalısınız. Hizmetlerinizin taşınması mümkünse adresinizi değiştirebilirsiniz, aksi takdirde yeni evinizde tekrar hizmet almanız gerekecek.

Son Not

Şimdiye kadar, hamlenizi başarılı ve eğlenceli hale getirmek için bir fikriniz olmalı. Ayrıca, profesyonel paketleyiciler ve nakliyeciler kiralayarak taşınma stresinizi azaltabilirsiniz. Eşyalarınızı nakliye firmasına teslim ettiğinizde paketleme ve taşınma stresinden kurtulacaksınız. Birinci sınıf nakliye şirketi, taşınmanızı kusursuz bir şekilde planlar. Eşyalarınızın paketlenmesinden yeni varış noktasındaki nihai teslimata kadar, nakliye şirketi sizin yer değiştirme rehberiniz olarak hareket edecek. Tüm taşıma aktivitelerinde size yardımcı olacaktır. Yenilikçi teknikleri ve paketleme malzemeleri, nakliye sırasında eşyalarınızı sağlam tutacaktır. Peki ne bekliyorsun? Profesyonel insanları işe alın ve uygun fiyatlarla hareketinizin tadını çıkarın.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status